FloorpanLogo

En Çok Tercih Edilen Laminat Parke Renkleri

En Çok Tercih Edilen Laminat Parke Renkleri
En Çok Tercih Edilen Laminat Parke Renkleri

Laminat parkeler her geçen gün renk ve desen bakımından daha fazla seçenek sunmaya başladı. Artık dileyen herkes evinde hakim olan dekorasyona, kullandığı mobilyaların renklerini ya da tamamen zevklerine uygun seçimler yapabiliyor.  Peki, en çok tercih edilen laminat parke renkleri hangileri, merak ediyor musunuz? Sizin için araştırdık!

Son trend laminant parke renkleri arasında en çok ön plana çıkan beyaz ve gri tonları oluyor. Beyaz renkte dizayn edilen parkelerde hafif griye çalan ya da krem rengine çalan modeller daha fazla tercih ediliyor. Bu renklerin bu denli ilgi görmesinin nedeni  mekanı çok daha ferah ve geniş gösterebiliyor olmasıdır. Açık renkler özellikle küçük mekanlar için son derece ideal bir seçeneğe dönüşebiliyor. Bu nedenle küçük odalar ya da küçük evler için beyaz ve gri tonlarında parkeler tercih edilebiliyor.

Trend Laminat Parke Renkleri

Açık renkler aynı zamanda tozu ve kiri çok fazla belli etmiyor. Bu nedenle ofisler gibi çalışma sahalarında da açık tonlar en çok tercih edilen laminat parke renkleri arasında bulunuyor. Sütlü kahve tonları ise yine sıklıkla tercih edilen renk seçeneklerinden bir diğeri! Sütlü kahve tonları ise mekanda  son derece huzurlu bir atmosfer yaratabiliyor. Bu etkisi özellikle evlerde sütlü kahve tonlarının büyük bir ilgi görmesini beraberinde getiriyor.

Elbette kullanılan mobilyaların rengi de laminat parke seçiminde önem taşıyor. İnsanlar kahverengi tonlarındaki mobilyalarla uyumlu olması için zemin renginin de yine bu yönde olmasına karar veriyor. Koyu tonlar ise genellikle işletmelerde tercih ediliyor. Dekorasyonda uyumlu olması ya da dekorasyonu çok daha fazla ön plana çıkarması nedeniyle tercih edilen koyu tonlar ev ya da ofisler için çok uygun olmayabiliyor.