FloorpanLogo

En Ucuz Laminat Parke

En Ucuz Laminat Parke
En Ucuz Laminat Parke

Parke modelleri artık daha geniş bir desen seçeneği sunuyor. Özellikle laminat parkelerde desen seçeneklerinin çok daha fazla olduğunu belirtebiliriz. Zemin kaplama olarak tercihini bu ürünlerden yana kullananlar en ucuz laminat parke hangisi sorusunun yanıtını arıyor. Peki, ürün modeli seçerken sadece fiyatına bakaran tercih yapmak ne kadar doğru?

Hangi malzemelerden üretildiği, dayanıklılığı ve daha pek çok unsura bağlı olarak laminat parkelerin fiyatları değişkenlik gösterebiliyor. Bu nedenle en ucuz laminat parke sorusu yerine kaliteli ve ekonomik laminat parke hangisi sorusuna yanıt aranması çok daha doğru bir tercih olacaktır. Tercih yaparken de fiyatından ziyade ürünlerin kalitesine odaklanmak gerekir.

Laminat Parke Seçerken Bunlara Dikkat!

Eğer ev için ürün arıyorsanız ince olan modelleri tercih edebilirsiniz. Ancak ofis ya da işletme gibi mekanlar için mutlaka kalın olan parkelerin tercih edilmesi gerekiyor. Laminat parkelerde kalınlık ya da trafik yoğunluğuna göre bir sınıflandırma bulunur. Evlerde kullanım için 31. Sınıf modeller ideal olurken ofisler ya da iş alanları için ideali 32. Sınıf laminat parkelerdir. Seçtiğiniz ürünün ISO 9002 belgesine sahip olması gerekir.

Parkenin döşeneceği yerine düz olması gerektiği de unutulmamalı! Aynı zamanda döşemeden 48 saat öncesinde parkelerin bu alana götürülmesi ve bu alanda beklemesi gerekir. Çünkü sıcaklığa bağlı olarak parkelerin esneme paylarının olduğu unutulmamalıdır. Bu arada laminat parkelerin çok uzun süre kullanılabilmesi için olabildiğince arap sabunu ya da sirke kullanılarak temizlenmesi gerekir.

Parke modellerini internetten de inceleyebilirsiniz. Online olarak pek çok farklı modele göz atabilir ve beğendiğiniz modeller için kolaylıkla sipariş verebilirsiniz. Üstelik her kalitede laminat parke modelini bulmanız da son derece kolay olacak. Karar vermeden önce çok sayıda desen seçeneğine göz atmanızda fayda var.