FloorpanLogo

İşyerinde Hangi Renk Parke Kullanılmalı?

İşyerinde Hangi Renk Parke Kullanılmalı?
İşyerinde Hangi Renk Parke Kullanılmalı?

Dekorasyonun önemli olduğu tek alanlar elbette evler değil. İşyerlerinde de dekorasyon büyük önem taşıyor. Özellikle çalışanların motivasyonunu olumsuz yönde etkilemeyecek ve verimliliğini düşürmeyecek olan dekorasyon teknikleri kullanılıyor. Bu noktada zemindeki görünüm de elbette çok önemli! Bu nedenle işyerinde hangi renk parke kullanılmalı sorusunun yanıtı da mühim!

Dekorasyonun insan psikolojisi üzerindeki etkileri alanında uzmanlaşmış isimlere kulak verdiğimizde, çok açık olmamak üzere açık ve orta koyulukta olan parke modellerinin insanların kendilerini çok daha huzurlu hissetmelerine yardımcı olduğu ortaya çıkıyor. Ancak beyaza yakın çok açık renklerin de bir o kadar tercih edilmemesi gerektiği de belirtiliyor. İşyerlerinde kullanıma uygun olan renkler elbette sadece krem veya bej tonları değil.

İşyerlerinde Hangi Parke Desenleri Tercih Edilmeli?

Aynı zamanda kahverenginin tonlarının da mekana huzurlu bir atmosfer kazandırdığı biliniyor. Bu yüzden açık kahve ya da sütlü kahve gibi tonlar tercih edilebilir. Desen noktasında ise işyerlerinin çok daha özgürce seçim yapabileceklerini belirtebiliriz. Çok dikkat çeken ve dikkati dağıtan desenler olmamak kaydıyla ahşap desenli herhangi bir parke modeli tercih edilebilir.

Son yıllarda ahşap görünümü yerine farklı desenler sunan tasarımlar da sektörün lider markaları tarafından üretilmeye başlandı. Tercihinizi bu özel tasarımlardan yana kullanabilirsiniz. Çünkü işyerleri için de son derece uygun olan, her türlü dekorasyon stiline anında uyum sağlayan modellerinde bu özel koleksiyon içerisinde yer aldığı bilgisini sizlerle paylaşmak isteriz.

Laminat parkeler arasından desen ve renk seçimi yapmak için modellere göz gezdirmek en kolay yol oluyor. Mevcut tasarımlara bakmadan tercih yapmak hatalı bir seçim yapmanıza neden olabilir. En doğru yöntem ise modelleri incelemek ve “işte bu” diyebileceğiniz bir tasarımı seçmek olacak. Geniş model seçenekleri sitemizde!