FloorpanLogo

Kastamonu Entegre

Kastamonu Entegre

KASTAMONU ENTEGRE

Hayat Holding’in çok uluslu iki büyük grubundan biri olan Kastamonu Entegre, ağaç bazlı panel sektöründe üretim yapmak üzere 1969 yılında İstanbul’da kuruldu. Mobilya, dekorasyon ve inşaat sektörünün ihtiyaç duyduğu ham ve melamin kaplı MDF ve yonga levha, laminat parke, yangına dayanıklı MDF ve yonga levha, neme dayanıklı MDF ve yonga levha, boyalı panel, petek dolgulu dekoratif panel, parlak panel, tezgah, kapı paneli ürünleri üretmektedir. 5700 çalışanı ile imalattaki gücü, bilgisi ve tecrübesiyle, Amerika’dan Çin’e 92 ülkeye yaptığı ihracatla her yıl açık ara sektör birincisidir. İSO İlk 500 Sanayi Kuruluşu arasında 41. sırada yer almaktadır.

Yurt içinde Kastamonu ve Gebze'de MDF ve yonga levha, Balıkesir, Samsun ve Tarsus'ta yonga levha, Adana'da MDF, yurt dışında ise Romanya'da kapı paneli ve yonga levha, Bosna Hersek'te kraft kağıt, Bulgaristan'da yonga levha, Rusya'da MDF ve A.B.D’de odun yongası olmak üzere toplamda 6 ülkede, 11 lokasyonda, 16 fabrikada üretim yapılmaktadır. Yılda 70 milyon m² laminat parke, 5 milyon m³ ağaç bazlı panel, 19,5 milyon adet kapı paneli üretim kapasitesiyle sektöründe Türkiye’de 1’inci, Avrupa’da 4’üncü, dünyada ise 7’inci sırada yer alan global bir güçtür. Her gün 3000 konutun zemini için gerekli laminat parke, mobilya ihtiyacını karşılayacak kadar ahşap panel ve iç kapı ihtiyacını karşılayacak kadar kapı paneli üretilmektedir. Günlük satış hacim olarak “500 tır”lık sevkiyata denk gelmektedir.

Global bir oyuncu olma vizyonu doğrultusunda çalışan Kastamonu Entegre, sektöründe Turquality belgesi alan ilk şirkettir. ISO 9001 Kalite, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği, ISO 50001 Enerji Yönetimi, FSC (Sürdürülebilir Orman Yönetimi) Kalite Sistemleri ile MEDEPAN markalı MDF ürünleri için TSE E0 Belgesi ve dünyanın önemli sertifikalandırma kuruluşlarından WKI tarafından verilen CARB Phase2 (California Air Resources Board) Belgesi’ne sahiptir. Kastamonu Entegre, TSE ve Avrupa Normlarına (EN) uygun üretim yapmaktadır.

www.keas.com.tr