FloorpanLogo

Laminat Parke Çeşitleri

Laminat Parke Çeşitleri
Laminat Parke Çeşitleri

Ev dekorasyonunda son derece önemli bir parça haline gelen laminat parke çeşitleri artık çok daha fazla sayıda ren ve desen seçeneği sunuyor. Artık aklınıza gelebilecek her türlü renk ve desende bu özel tasarımları bulmak mümkün olabiliyor. Parke çeşitleri aslında sadece laminat ürünlerden ibaret değil. Laminat parke çeşitleri kullanım ve temizlik bakımından kolaylık sunan ürünlerdir.

Lamine parkeler de alternatifler arasında yer alıyor. Lamine parke çeşitleri de doğal olması ile ön plana çıkıyor. % 100 ahşap malzemeden üretilen bu ürünler tahmin edebileceğiniz gibi fiyatları daha yüksek olan zemin kaplama ürünlerdir. Bunun nedeni ağaç artıklarından değil ağaçtan üretiliyor olmalarıdır. Ayrıca lamine parkelerin hem ısıdan hem de nemden çok daha fazla etkilendiklerini de belirtmek lazım.

Parke Çeşitleri Nelerdir?

Lamine parke çeşitlerini dikkatli bir şekilde kullanmak gerekiyor. Oldukça hassas bir yapıya sahip olduklarını da belirtmekte fayda var. Masif parkeler de bir diğer parke çeşididir. Masif türünde olan parkeler hem uygulanmasının zor olması hem de bakımının zahmetli olması nedeniyle çok yoğun bir şekilde tercih edilmiyor. Ancak tüm parke çeşitleri arasında kullanım ömrü en uzun olan da masif parkelerdir.

Masif parke çeşitlerinin su ile temas etmemesi gerekiyor. Dolayısıyla nemli bir bezle dahi temizlenmesi zarar görmeleri için yeterli olabiliyor. Kullanım kolaylığı düşünüldüğünde en pratik olan ürün çeşidinin laminat parke olduğunu belirtmek mümkün. Ayrıca montajının kolay olması nedeniyle de sık tercih ediliyor.

Bazı kullanım avantajları düşünüldüğünde laminat parkelerin ileride de daha fazla tercih edileceğini belirtebiliriz. Artık renk ve desen seçenekleri de tatmin edecek bir alternatif sunabiliyor. Dolayısıyla isteyen herkes kendi ev ya da ofis dekorasyonuna uygun olan parke desenlerini bulabiliyor.