FloorpanLogo

Laminat Parke Fiyatları

Laminat Parke Fiyatları
Laminat Parke Fiyatları

Parke kaplamalar çok farklı kalitelerde olabiliyor. Kalınlıkları, taşıyabildikleri ağırlıklar ya da yüzeylerindeki kaplama malzemesi gibi pek çok unsura bağlı olarak laminat parke fiyatları da değişkenlik gösteriyor. Ancak son yıllarda bu ürünlerin fiyatlarının bir hayli düştüğünü belirtebiliriz. Bu nedenle her bütçeye uygun bir ürün bulmak da zor olmuyor. Elbette fiyatın her durumda kalite ile paralel olduğunu düşünmeyin.

Kalite düzeyi düşük olan bir ürünün fiyatı yüksek olabilir. Bu durumda laminat parke fiyatları aslında kalitelerinin bir göstergesi değildir. Piyasada son derece kaliteli olmasına karşın bir hayli makul fiyatlara satışa sunulan çok sayıda ürün olduğunu da unutmayın. Önemli olan beklentinizi karşılayacak ve en azından uzun süre kullanım imkanı sunacak bir ürüne yönelmenizdir.

Laminat Parke Seçerken Kalitesine Dikkat Edin!

Bu ürünler arasından tercih yaparken sadece desen ve rengine değil kalitesine de dikkat etmeniz gerekir. Aynı zamanda sağlığa zararlı bir madde içermiyor olmasına da mutlaka dikkat edin. Sağlığa zararlı olup olmadığını anlamanızın çok kolay bir yolu var. O da E1 belgesine sahip olmasıdır.

E1 belgesi, söz konusu ürünün bileşenlerinde sağlığa zarar verebilecek herhangi bir maddenin olmadığı anlamına gelir. Az miktarda sağlığa zararlı madde olabilir ancak bu miktarın uluslararası sağlık standartlarına uygun olması E1 belgesi alınabilmesi için şart!

Laminat Parkelerde Mavi Melek Amblemi Ne Demek?

Bu arada bazı laminat parke ürünlerinde mavi melek amblemi görebilirsiniz. Bu amblem laminat parkenin insan sağlığına zarar verebilecek hiçbir kimyasal madde içermediği anlamına gelir. Yani E1 belgesine sahip olan bir laminat parkeden çok daha sağlıklı bir ürün olduğu anlamındadır. Mavi melek amblemi olan laminat parkelerin sağlık açısından daha güvenilir olduğu söylenebilir.