FloorpanLogo

Laminat Parke Trendleri

Laminat Parke Trendleri
Laminat Parke Trendleri

Laminat parkeler ev ve işyerlerinde kullanabileceğiniz dekoratif ve işlevsel özellikli ürünler arasında yer alıyor. Laminat parke trendleri her yıl değişmesine rağmen bazı trendler zamansız tasarımlara sahip olan laminat parkelerden dolayı hala geçerliliğini koruyor. Sizler de laminat parke trendlerine göz atarak mekanlarınızı yeniden oluşturmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Laminat parke modelleri arasında her yıl olduğu gibi bu yıl da ahşap laminat parkeler ön plana çıkıyor. Tercihini doğallıktan yana yapmak isteyenler için vazgeçilmez bir tercih olan ahşap laminat parkeler yeni nesil teknolojiler ile tasarlanarak sizlere sunuluyor. Bu parkeleri dilediğiniz tüm dekorasyon stilleri içerisinde kullanmayı deneyebilirsiniz.

Desenli Laminat Parke Modelleri

Desenli laminat parkeler de yeni nesil trendler arasında yer alıyor. Ancak desenli laminat parkeleri seçerken bazı özel detaylara dikkat edilmesi gerekiyor. Aşırı desenli olan laminat parkeler dekorasyon stiline zor bir şekilde entegre edildiğinden dolayı dikkatli bir seçim yapılması gerekiyor. Desen seçiminin yanı sıra renk tercihlerine de tüm parke modellerinde olduğu gibi dikkat edilmelidir.

Alternatif dokunuşlar ile mekanlarını süslemek isteyenlerin tercihi ise klasikleşmiş renklerin dışına çıkan renklerden yana oluyor. Fakat bu alternatif renkli parkeler de yine riskli seçimler arasında yer alıyor. Yeni nesil trendlere uyumlu bir mekan tasarlamak istiyorsanız aksesuar kullanımına da ağırlık vererek kendinize özel mekanlar yaratmayı deneyebilirsiniz.

Renk Uyumluluğu

Kullandığınız parkeler ile dekorasyon stilinizin uyumluluğunun düşük olduğunu düşünüyorsanız zıt renklerin birlikteliğinden de yararlanabilirsiniz. Siyah ve beyaz gibi birbirine zıt olan renklere dekorasyon stilinizde yer vererek renk uyumluluğunun ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca yeni nesil trendler arasında her yıl trend olmayı başaran klasik laminat parke modelleri de bulunuyor.