FloorpanLogo

Parke Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Parke Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Parke Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Yakın zamanda yeni bir parke modeli seçecekseniz neleri göz önünde bulundurmanız gerektiği konusunda aklınız biraz karışabilir. Bu nedenle sizler için parke seçerken nelere dikkat etmelisiniz başlıklı bir yazı hazırladık. Aslında dikkate alınması gereken çok fazla unsur var. Ancak biz sizlere en önemli olanları aktaracağız. Öncelikle kaliteye vurgu yapmamız gerekiyor.

Kalitesiz olan ürünler size daha cazip gelebilir. Özellikle fiyat bakımından daha makul bir rakamla karşılaşabilirsiniz. Fakat seçtiğiniz parke modelinin uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılmasının da çok büyük öneminin olduğunu unutmamanız lazım. Çizilmeye karşı dayanıklılık, neme karşı dayanıklılık gibi unsurları göz önünde bulundurduğunuzda elbette kalitenin önemini siz de daha iyi anlayabilirsiniz.

Parke Seçerken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekiyor?

Bir diğer unsur da parkelerin rengidir. Koyu tonlar geniş alanlarda kullanılabilir. Ancak dar bir alanda çok koyu tonlara yönelmeyin. Ferah ve geniş bir alan görünümü elde etmek için mutlaka açık tonlara yönelmeniz gerekiyor. Orta koyulukta modelleri de tercih edebilirsiniz. Sonrasında ise evinizde ya da ofisinizde ne kadar eşya bulunduğuna da dikkat etmenizde fayda var.

Çok sayıda eşya ile desenleri belirgin modeller maalesef ortaya karışık bir görünüm çıkmasına sebep oluyor. Bunun yerine çok eşyalı yaşam alanları için daha sade parke çeşitlerine yönelmekte fayda olacak. Sade olan modelleri eşyalarınızın da daha fazla ön plana çıkmasına olanak tanıyabilir.

Son derece şık bir görünüm sergileyen parke modelleri artık daha geniş desen seçeneği sunuyor. Bu nedenle desen bakımından kendinizi sınırlamanıza hiç gerek yok. Farklı markaların ürün koleksiyonlarına göz atarak size en uygun desenleri sunan modelleri kolayca bulabilirsiniz. Bu arada internetten sipariş verdiğinizde daha makul fiyatlar ile karşılaşacağınızı belirtelim. Hemen şimdi modellere göz atın